Bıçaklı Vanalar

DIN Bıçaklı Vanalar

Malzemeler :

Çelik, Paslanmaz Çelik, Monel, Hastelloy, Duplex, Super Duplex 

Bağlantı :

Flanşlı, Kaynak Ağızlı, 

Tipler :

 Dual Plate Wafer, Lug, Cift Flansli

Sıcaklığı :

max.  (+550 °C)

Anma Çapı :

1/2″ – 48″

Anma Basıncı:

Class 150 – 2500

ANSI Bıçaklı Vanalar

Malzemeler :

Pik, Sfero, Çelik, Paslanmaz Çelik, Monel, Hastelloy, Duplex, Super Duplex

Bağlantı :

Wafer, Lug, Cift Flansli

Tipler :

 Dual Plate Wafer, Lug, Cift Flansli

Sıcaklığı :

Max. (+700 °C)

Anma Çapı :

2″ – 64″

Anma Basıncı:

Class 150
ANSI BICAKLI VANALAR

Bıçaklı vanalar basınç yönünden bağımsız olarak boru sistemine monte edilebilir özelliktedir. Mükemmel akış özellikleri sağlayabilen boşluksuz delik ile sıvı, çamur ve katı maddelerin kullanımı için uygundur. Pik döküm, sfero, çelik, paslanmaz çelik, duplex, super duplex ve hastelloy gibi maddelerden üretilebilen bıçaklı vanalarda sürtünme değeri en aza indirilmektedir.

Bıçaklı Vanaların Özellikleri

Bıçaklı vanalar hassas kapı kenarına sahiptir. Operasyonel kuvveti azaltan yapıda üretilen bıçaklı vanalar, her iki basınç yönünde de sızdırmaz özelliğe sahiptir. Lifli, hamur gibi akışkanların kontrol edilmesini sağlayan bıçaklı vanalarda, bıçaklar sayesinde tıkanma ya da yapışma gibi istenmeyen etkiler en aza indirilmiştir. Bıçaklı vanalarda kullanılan conta tipine bağlı olarak sızdırmazlık özelliği artırılabilir.

Bıçaklı vanalar, Wafer, Lug ve Çift Flaşlı bağlantı özelliğine sahiptir. Manuel, elektrikli, pnomatik ve hidrolik tahrik ünitesi ile üretilmektedir. (-50 °C ) ile (+1000 °C) arasındaki maddeler için çalıştırılabilen bıçaklı vanaların anma çapı DN 50 ile DN 1600 arasındadır. Anma basıncı ise PN 10 – PN 100 değerleri arasındadır. Bıçaklı vanaların imal edilmesinde pik döküm, duplex ve süper duplex, sfero döküm, monel, hastelloy, çelik ve paslanmaz çelik gibi malzemeler kullanılabilmektedir.

Kullanım Alanları

Bıçaklı vanalar gıda sanayi, demir çelik, kimya, arıtma tesisleri gibi endüstriyel alanlarda sıklıkla kullanılır. Sızdırmaz özelliği sayesinde tercih edilen bıçaklı vanalar, kullanım kolaylığı ve bakım masrafları açısından da avantaj sağlayabilmektedir.

English