DIN Desuperheater

Malzemeler :

Çelik, Paslanmaz Çelik, Monel, Hastelloy,Duplex, Super Duplex  

Bağlantı :

Flanşlı, Kaynak Ağızlı

Tahrik Ünitesi :

 Elektrikli, Pnömatik, Hidrolik

Sıcaklığı :

(-200 °C) – (+550 °C)

Anma Çapı :

DN15 – DN 500

Anma Basıncı:

PN 16 – PN 630

 

ANSI Desuperheater

Malzemeler :

Çelik, Paslanmaz Çelik, Monel, Hastelloy,Duplex, Super Duplex  

Bağlantı :

Flanşlı, Kaynak Ağızlı

Tahrik Ünitesi :

 Elektrikli, Pnömatik, Hidrolik

Sıcaklığı :

(-200 °C) – (+550 °C)

Anma Çapı :

1/2″ – 20″

Anma Basıncı:

Class 150 – 4500

 

desuperheater

Desuperheater yedek ve asıl parça olarak endüstriyel sistemlerde yaygın olarak kullanılan ekipmanlardır. ekipmanlardır. Desuperheater flanşlı, kaynak ağızlı veya dişli bağlantı yapısına uygundur. Desuperheater buharı aşırı düzeyde ısınmadan üreten ve sıcak buhar ya da ıslak buhar üretme kabiletine sahiptir. Desuperheater flanşlı, kaynak ağızlı veya dişli bağlantı yapısına uygundur. Tahrik ünitesi olarak elektrikli, pnömatik ve hidrolik üniteler kullanılabilmektedir.

Desuperheater Özellikleri

Buharın sıcaklığını doğru bir şekilde kontrol etmek, kızgın buharın hassas kontrolü ve sıcaklığın azaltılması gibi amaçlarla kullanılabilmektedir. Verimliliği artırmak, maliyetleri azaltmak ve sızdırmayı minimize etmek açısından Desuperheater avantaj sağlamaktadır. Düşük turndown çözümü sunan ve uzun ömürlü yapıya sahip olan Desuperheater bakım masraflarının da az olması sayesinde düşük maliyetler sunmaktadır.

Desuperheater (-200 °C) ile (+700 °C) arasında kullanıma uygundur. Anma basıncı Class 150 – 4500 arasındadır. Desuperheater anma çapı ise 1/2″ – 20″ değerleri arasındadır.  Desuperheater çelik, paslanmaz çelik, monel, hastelloy, duplex ve süper duplex malzemelerinden üretilmektedir.

Kullanım Alanları

Petrol ve gaz sanayi, atık geri dönüşümü ve petrokimyasal üretim yapan alanlarda Desuperheater yaygın olarak kullanılmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Desuperheater nedir?

Desuperheater , ayni anda hem buhar basincini hemde su püskürtme yolu ile buhar sicakligini  düşürmek icin tasarlanmış vanalardir  ..

Desuperheater nerelerde kullanılır?

Yüksek Basınç ve sicakliga sahip buhar hatlarında örnegin  Enerji Santralleri , Seker Fabrikaları gibi tesislerde  Desuperheater yaygın olarak kullanılmaktadır.

Desuperheater avantajları nedir?

Ayni anda hem Sicakligi hemde basıncı düşürdüğü icin maaliyeti iki vanaya göre daha uygundur , Bakim maliyeti daha düşüktür ,

Neden Desuperheater tercih etmeliyim?

Verimliliği artırmak, maliyetleri azaltmak ve sızdırmayı minimize etmek açısından Desuperheater avantaj sağlamaktadır.